| mihail2003 a întrebat:

Baietii incep sa creasca inaltime de la 14-15 ani, pe cand fetele sunt inalte de 10 ori...de ce?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Mda...
La 14 ani eram a 7a. Aveam un coleg care avea 1, 75, iar eu abia aveam 1, 63. Cea mai înaltă fată din clasa avea 1, 68

| Donsavas a răspuns:

Fiindcă pe noi ne încetinește testosteronul sa creștem în înălțime.

| Panamax a răspuns:

La 14 ani aveam 182 cm.
Nu am mai crescut de atunci.Deci teoria ta pica.

| ziftode a răspuns:

Femdom powah? big grin

| TheCrusader a răspuns:

* Sunt mai inalte de maxim 2 ori *; Motivul este unul evulutionar. Fetele se maturizeaza cu doi ani mai repede decat baietii. Dar natura a decis asta pentru ca, chiar daca baietii cresc intr-un final la fel ca felete, cresc mai puternici. Cresterea intarziata ajuta la dezvoltarea musculaturii. Pur si simplu este nevoie de mai mult timp ca sa se dezvolte organismul la masculi.(atat fizic cat si psihic)