| CowboyxD a întrebat:

Sall care e inaltimea normala pentru un baiat? Si de la ce virsta baietii incep sa creasca mai putin in inaltime?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inaltimea medie la un baiat de 16-17 ani ar trebuie sa fie 1, 80 - 1, 85...acum depinde si de organismul fiecaruia happy
Bafta tongue

| PufoshenienexT a răspuns:

Clasa a-9-asi 1,60-1,70

| RsKd a răspuns:

Depinde de varsta fiecaruia si de organism. Eu am 17 ani si 1, 86 inaltime. De la 18-20 ani cresti mai greu asa ca daca inca ai sub 18 ani fa cat mai mult sport, ti se dezvolta si normal corpul si cresti.

| CowboyxD explică (pentru RsKd):

Noname eu am 16 si 2 luni si am 1.82 crezi ca o sa fiu ca si tine la 17 ani?

| andreyyy112 a răspuns:

Normala e 1.92
si incepi sa crsti mai greu pe la 16-17 ani.
dar daca faci baschet nu o sa cresi greu