| We will meet one day, but not today... a întrebat:

Beau cam vreo 2 litri de apa minerala pe zi. E de bine, de rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Daca simti tu ca nu ai suficiente saruri e de bine! pe termen lung ai sa simti efectele si ai sa procedezi in consecinta; stii ca parerea mea este ca, e dreptul tau sa incerci, pe pielea ta.
Crezi ca eu daca zic acum ca e foarte periculos, tu lasi de maine apa minerala? Bafta si multa sanatate!

Stefan
| Stefan a răspuns:

2 Litri de apa, cred ca este normal cat consumi pe zi, dar daca tie iti place apa minerala si o supurti fara probleme e foarte bine. Dar cum au mai spus si ceilalti colegi, se recomanda apa plata de fantana sau de izvor.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Apa minerala nu este buna mai bine consuma apa plata sa ceai.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Lasa 0, 5 minerala si 1, 5 plata sau ceai. Oricum ceaiul e mai gustos si nu e greu de facut.

| Vizitiul a răspuns:

Eu nu am fost niciodata de acord cu bauturile carbogazoase, nu sunt tocmai sanatoase, in opinia mea. Oricum, este indicat sa consumi 2 l de lichid zilnic, dar indicat ar fi o apa de fantana sau izvor.

| alexutzu00791 a răspuns:

Cam mult carbon.

| smileyface a răspuns:

E bine ca bei apa, dar e rau ca apa e si minerala. Ceea ce bei tu nu este apa minerala ci apa carbogazoasa obtinuta din apa de izvor si imbogatita cu dioxid de carbon.
Apa minerala este buna doar pe termen scurt. In rest poate produce perturbari digestive si nervoase.

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Risc mai mare de pietre la rinichi.

| Bucatarul.com a răspuns:

Vei face broaste-n burta! sad

| ramona_5587 a răspuns:

E foarte bine... un om pentru o viata sanatoasa trebuie sa bea cel putin 2 litri de apa pe zi...sau orice fel de lichide

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine

| adytzukrose a răspuns:

Mai bine ai schimba apa minerala cu cea plata

| google_6002 a răspuns:

Daca simti nevoia sa bei si nu te afecteaza cu nimic, nu are de ce sa fie rau.Cred ca mai rau ar fi sa te abtii si sa mori de sete happy