| Nymphetamine a întrebat:

Beau cel putin 1.5 litrii de cola pe zi :-s.Are ceva?laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

In afara de faptul ca iti mananca tot calciul din organism, iti distruge ficatul stomacul + altele...e ok

| mdany a răspuns:

Da ti-a afectat deja mentalitatea de aceea scrii prostii de genu.

| seby005 a răspuns:

Sal. Acum depinde si de varsta ta, in general cola contine si multa cofeina daca vei face abuz s-ar putea sa experimentezi simptome de palpitatii, hipertensiune. In plus, daca nu stiai cofeina creeaza dependenta adica vei avea tendinta de a consuma din ce in ce mai mult.

| ioanaioana a răspuns:

Si mie imi place cola da nu chiar asa mult laughing,daca bei asa mult ti se ingalbenesc dintii, poti sa ai probleme de inima, poti sa faci insomnie sau poti sa te ingrasi

| Radioactive a răspuns:

Eu zic să reduci neapărat din doză, n-ai idee ce se poate întâmpla mai târziu. Pot cauza obezitatea, îţi distrug ficatul, măresc tensiunea arterială, poţi să faci şi cancer datorită unor chimicalde din Cola, afecteaăz şi dinţii, iar depinde şi de vârsta ta, nu e bună atâta cofeină! Rezumă-te la cel mult 1-2 pahare pe zi. Tu bei într-o zi cât beau eu în 3 săptămâni, poate chiar o lună. Niciodată n-am fost dependentă de astfel de sucuri şi nici nu voi fi, căci consecinţele consider că se vor vedea pe viitor. Ai auzit de experimentul în care un ficat s-a dizolvat într-un pahar cu Cola? Sau ştiai că acest suc poate şi curăţa rugina?

| trustbogdan a răspuns:

Da, e foarte nociva in cantitati mari. Incearca sa nu mai bei asa mult, distruge ficatul, inima si nu numai, metabolismul... Sfatul meu: opreste-te ACUM.

| tinka a răspuns:

Ma alaturez in totalitate cuvintelor lui >mdany< xD'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Mai bine bei 15 litiri de apa pe zi decat 1, 5 l de cola. Inainte cola se folosea pentru curatirea Wcurilor, deoarece este mai tare ca un detartrant obisnuit.

| Trefla a răspuns:

Dai inainte cu tupeu laughing eu beau zilnic aproape 2sticle de 2l si nu ma ingras, nu am lipsa de calciu ba chiar sunt foarte sanatos

| caporalul a răspuns:

Pentru a te convinge singura punea seara intr-un pahar cu cola o bucatica de carne cruda...asteapta 24 de ore si vezi rezultatul
oprestete pana nu-i prea tarziu

| PăpușăDePlasticPrefăcută a răspuns:

Eu 2,5 plus 3 de hell devil

| coSSmiN97 a răspuns:

Baga tare ca doar nu ai 5 anirolling on the floor...sau ai worried?