| anonim_4396 a întrebat:

Beau si eu cafea de doua zile (destul de slaba, ce-i drept) si tremur incontinuu, am o stare de agitatie si am palpitatii. Asa e la inceput? Sau cafeaua nu-i pentru mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Gumitzza5 a răspuns:

Nu e cafeaua de tinelaughing. In mod normal nu ar trebui sa ai aceste simptome. Probabil esti prea mic si organismul tau inca nu este gata pentru a consuma cafea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vezi ca nu te simti bine in urma consumului de cafea nu inteleg de ce continui sa consumi acest produs.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

N-am spus destul de clar ca beau de doar de doua zile?
Si abia acum mi-am dat seama ca asta imi creeaza starea de agitatie.

| DataSoft a răspuns:

Daca esti prea tranar/a gen 13 14 ani mai bine lasa-te de baut cafea ca esti inca prea mic/a pentru baut cafea.
sau in cazul ca esti adolescent sub sau peste 18 ani..si nu ai mai baut cafea pana acum..incerca sa nu mai consumi si mergi la doctorul de familie si spune-i problema ta

| anonim_4396 explică (pentru DataSoft):

Am 18 ani. laughing

| DataSoft a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer nu mai imi amintesc cum a fost prima data cand am baut cafea.dar cel mai bine daca zici ca ai simptomele asta nu mai bea..si mergi la medicul de familie si spune-i ce ai patit dupa ce ai baut cafea..si vezi ce are de zis..si urmeazai sfaturile si eventualele tratamente.
bafta

| EaEmma a răspuns:

Buna!
Pt. simplul motiv ca cafeaua este o OTRAVA NATURALA si organismul tau este asa de slabit incat nu mai poate face acestei toxine. Spune-i mersi corpului tau ca a ajuns sa refuze aceasta otrava.
Aproape 80% din populatia globului folosesc cofeina si 25% din populatie este diagnosticata cu o dereglare mintale.
Studii clinice au aratat ca persoanele bolnave mintal sunt de fapt numai intoxicate de la cofeina. Cofeina mareste de asemena suferintele organice ale pacientilor care nu sufera de boli mintale.
Din cauza ca cofeina afecteaza mai intai capacitatea de auto-observatie si discernamant, victimile cofeinei nici macar nu vor suspecta ca sunt bolnavi si ca aceasta substanta este cauza problemelor lor.
http://forum.romedic.ro/......38278.html

| YzaBella13 a răspuns:

Ar trebui sa te duci la medic, nu cred ca e de tine, nu toti oamenii pot bea cafea, in schimb foloseste cappuccino sau ciocolata calda, nu te stimuleaza dar iti umple acel gol :]] Sper ca te-am ajutat!

| Buburuzoi a răspuns:

Nu mai bea. Nu e normal sa se intample asta