| tonyc7 a întrebat:

Berea fara alcool ingrasa? Sau are vreun efect nociv asupra organismului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://www.csid.ro/......-18132501/

citeste cu atentie acel articol.
Parerea mea nu ingrasa, glicemia ca o creste e o problema daca ai diabet

| ReddY25 a răspuns:

Are gust de spumă de vase happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, berea fără alcool mi se pare bere fără bere. Vreau să spun că e ok dacă o iei ca șofer, dar am impresia că în berea fără alcool pun multe alte trăznăi, de care noi nici n-avem habar și noi credem că doar îi scoate alcoolul. Deci ca și efect nociv, eu una, da, aș încadra-o la mai nocivă. Doar pura mea observație și percepție, poate e total invers. Nu am studii de știință sau cercetări în direcția asta.

Cât de îngrășat, habar nu am dacă îngrașă mai mult sau nu decât aia cu alcool, dar știu sigur că berea îngrașă, nu? happy Și afectează și ficatul.

Să sperăm că vei primi și sfaturi mai profi cu ceva informații concrete.

Dar chiar și nocivă, dacă ai poftă huge de bere și conduci, alege-o pe aia fără alcool. happy Va fi mai puțin nocivă cred decât un accident.

Succes în aflarea adevărului!

| SuperFata a răspuns:

Consum bere fara alcol pentru ca nu suport alcoolul dar totuși vreau sa mai gust un pahar cu bere uneori. -laughing
Ei bine, nu te îngrășa dacă nu exagerezi.
Eu beau o bere pe săptămână sau mai rar.
Bănuiesc ca dacă bei dou - trei pe zi sau la data zile, se pune pe abdomen dar contează și ce alimentație ai.
Dacă ai o alimentație cât de cât echilibrata și bei bere, nu te vei îngrașa.

Răspuns utilizator avertizat