| anonim_4396 a întrebat:

Berea fata alcool îngrășa? De un timp am început sa beau bere fără alcool, in timp ce conduc, beau maxim o sticla de 500ml, de bere fara alcool pe zi. Mi se pare ca e ca un suc și am ales sa beau bere fără alcool pentru ca nu îmi plac sub nici o forma scuturile, de nici un fel și as vrea sa stiu dacă pot exista consecințe din punct de vedere al sănătății? Dacă ma pot îngrășa etc.
PS: Beau și foarte multă apa, cam 2-2.5 litri pe zi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Autocorector? :D

Pe fiecare sticlă de băutură ar trebui să scrie câte calorii are, dar, la modul general vorbind, berea fără alcool nu conține multe calorii http://www.google.com/......tp?/search și dacă bei doar vreo 500 ml pe zi și în rest nu exagerezi cu mâncarea, nu ar trebui să te îngrași. Ba se mai spune că berea are și beneficii http://www.gandul.info/......l-12551444

În orice caz, e bine că bei suficientă apă.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Da, a fost folosit autocorector, fără voia mea laughing) ai funda

7 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Orice lichid care contine calorii ingrasa daca nu le consumi, deci si berea fara alcool.
Berea fara alcool contine insa mai putine calorii decat ruda ei alcoolica. In plus, se crede ca alcoolul incetineste arderea grasimilor de catre organism, deci favorizeaza ingrasarea.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Pai trebuie neaparat sa bei sucuri?

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Nu e neaparat, dar dacă conduci distante mai mari, parca te saturi sa bei iar și iar apa, te mai oprește intr-o benzinărie, mai bine cumperi o bere fără alchol sau un suc, nu?

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu știu, eu beau doar apă, ceai, cafea laughing.
Berea e sănătoasă, oricum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aii, sa-mi bag ce prostii a scris autocorectorul, acum am citit doar, in loc de "exista" scrie "excita" și multe altele, mor de ras laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sti sa faci supadeceapa? Sau de usturoi?