| Goddessss a întrebat:

Bicicleta medicinala ajuta tonifierea si in zona abdominala sau n-are nicio legătură?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Putin, sau chiar foarte putin, in partea inferioara a abdomenului. Dar, rezultatele se vor vedea diferit in functie de persoana, fata de cum are constitutia, rezistenta, masa musculara. Cu mult mai mult te ajuta alergatul, si este gratuit!winking

| Sophieka a răspuns (pentru Celcestietot):

De acord cu tine. Alergatul este cel mai util, si gratuit.

| Celcestietot a răspuns (pentru Sophieka):

Right!winking

| Goete a răspuns:

Biciclwta adevarata ajuta sa respiri aer curat si sa asimilezi vitamina D, pe de alta parte elimina depresia - toate astea intr-un ambient natural si nu urban

| Goete a răspuns:

E ca si cum ai vrea sa te masturbezi in loc de sex

| zilog a răspuns:

Ajută puțin dar mai bine iti iei tu o bicicletă adevărată sî cauți piste accidentate prin padure si cauti oameni reali cu care sa mergi pe tot felul de dealuri ca asta chiar antreneaza toti muschii