| Mihaiflorin14327 a întrebat:

Bratarile fosforescente sunt toxice? Am tăiat una si cred ca am înghițit putina solutie...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cati ani ai tu, daca ai inghiti ceva ce este otravitor?
Cum este posibil asta?
incearca sa vomiti!

| Mihaiflorin14327 explică (pentru Violleta2022):

A trecut o ora si ceva aproape 2 ore...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihaiflorin14327):

Asemenea chestii toxice pot produce diverse reactii in timp, sau chiar boli grave.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca da. De ce ai făcut asta?

| Saiko10 a răspuns:

Vomita, baga degetele in gat si vomita, ar trebui sa fi ok dupa asta.

| Mihaiflorin14327 explică (pentru Saiko10):

A trecut o ora si ceva aproape 2 de atunci...

| Saiko10 a răspuns (pentru Mihaiflorin14327):

Totusi ar fi bine sa incerci.

| Devil21 a răspuns:

Sunt