| BOOBZen a întrebat:

Bun deci, vine vara, mie imi place sa merg la plaja, dar o problema, urasc sa ma bronzez! Eu petrec timpul mai mult in apa, deeaia merg la plaja.Intrebarea este:Ce sa fac sa nu ma bronzezi, si in caz ca ma bronzez, ce sa fac s scap de bronz? Eu stau in Constanta, unde e soare mult vara si te bronzezi chiar si cand nu esti la plaja, ce sa fac sa nu ma bronzez? A, si daca stau in apa de mare, ma bronzez si in apa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

N-ai ce face, numai daca stai tot timpul sub umbrela. Trebuie sa mergi cu ea si in apa, ca soarele te prinde mai tare cand esti in apa decat cand esti pe plaja, te prinde pe 'nesimtite'.
Deci: mergi la o piscina acoperita, pe o plaja acoperita (nu stiu, exista asa ceva?), oriunde unde nu te vede soarele, sau mergi la plaja dupa lasarea serii sau dimineata inainte sa se ridice soarele de doua degete deasupra orizontului.
Cam astea sunt singurele variante.

| noktambul a răspuns:

Fa plaja cu pardesiul pe tine laughing

| Nicole a răspuns:

Bună.
Pentru ca să eviți cît de cît bronzul stai sub umbreluță.
Da,să știi că în apă te bronzezi chiar mai bine, în cazul cînd stai mult.
Dar dacă totuși ai stat la soare nevrînd și s-a întunecat pielea, te ajută dușul, cît mai des și de fiecare dată dai cu buretele și se ia.
O seară cu zîmbet.
Pa, pa.

| KikiRiki98 a răspuns:

Pai nu prea se poate sa nu te bronzezi, soarele este atat de puternic incat nu ai sanse ca sa nu te bronzezi si in apa te bronzezi mai tare pentru. ca soarele intra in apa si oricum, orice ai face nu poti scapa de bronz numa daca nu iesi din casastraight facelaughing
In fine mie imi place sa ma bronzez:X Tie de ce nu? E chiar fain:X

| XByancaElenaX a răspuns:

Bunaaahappy si eu stau in cta acum merg la pljalaughing(azi)pai date cu o
ch\rema anti bronzat sau cu ceva ce stii
ca e bu
sper sa ca ti-am fost de folos
happy
sper

| SakuraHarunoさくら春野 a răspuns:

Incearca sa folosesti crema anti-bronz sau crema de soare. bafta!

| anemona112 a răspuns:

Da, te bronzezi si in apa big grin. Ce sa faci>? Sa-mi dai mie bronzul laughing. Foloseste o crema cu factor de protectie f ridicat.straight faceChestia e ca nu prea stiu daca exista creme de protectie care sa faca s nu te bronzezi deloc, pentru ca toata lumea e opusul tau in cazul asta laughing. big grin

| ADRYANA95 a răspuns:

Buna! Pui o umbrela si te pui sub ea cand iesi din apa!