| MEandTHEWORLD a întrebat:

Bunã TPU! Astazi m-a luat la scoala o durere insuportabilã in partea stângã a bazinului.Eu sunt operatã de apendicita de 2 ani, iar atunci aveam aceleasi simtome.Eu oricum am cam multe probleme de sanatate. Durerile sunt neîncetate si când pun mana acolo simt ca se zbate.Credeti ca trebuie sa fiu operata de hernie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi o afecțiune a ovarului!
Apendicul este pe dreapta, nu pe stânga!
Ai nevoie de o reevaluare a sănătății prin analize de sânge, ecograf abdominalo-pelvian, dozările hormonale, etc.
Multă sănătate.
Pa, pa.