| BlackMamba96 a întrebat:

Bunã TPU, de cateva zile simt mici jene in spate, in zona plamanilor. Nu respir greu, nu tusesc, nu scuip sange, doar ca din cand in cand simt cate o mica jena pe spate in acea zona. Precizez ca am 23 ani, sunt fumatoare de vreo 10 ani (4-5 tigari pe zi). Intentionez sa merg la doctor dar imi e cam frica. Ce credeti ca ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Poate sa fie si coloana sau daca fumezi deja ti'ai raspuns la intrebare.
Si eu simt discomfort in zona plamanilor (si in fata la piept) dar de obicei cand sunt racit si am si probleme cu coloana.
Oricum nu ai cancer sau chestii de genu' pe care le gasesti tu pe internet.
Nu putem stii ce ai pana cand nu se fac ceva analize de laborator (ecografie etc.)
Succes!

| mudokins78 a răspuns:

Cum simti jena aia? La nivelul -muschilor, coastelor sau in interior?