| Dragos_Sorin_1989 a întrebat:

Ce se intampla daca am dureri mari de spate in zona plamanilor + faptul ca scuip sange de fiecare data dupa ce tusesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
oare de ce faceti greseli enorme ce ar putea fi fatale? de cand scuipi sange si de ce nu o anunti pe mama ta? ar putea fi foarte grav, numai ezita si te poti duce direct la urgenta, nimeni nu te va vindeca pe site draga..off..asa am stat si eu cu boala in mine si acum suport consecintelestraight face
O zi buna si sanatate multa sa aihappy

| mona a răspuns:

Ar trebui sa mergi urgent la medic, nu mai sta, poate fi ceva grav

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acestea sunt simptome de TBC, în stare destul de avansată.

Mergi URGENT la medic!

Toate cele bune şi multă sănătate.

| Azre a răspuns:

Vezi medicul de ce mai stai pe net să întrebi? Poate fi TBC și multe alte infecții ale plămânilor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ce puii mei mai aştepţi pe internet?
Du-te la medicul de familie, analize, radiografie la plămâni.
Te pup!

| AndyDeiu a răspuns:

Io zic lasa TPU si du-te cat mai repede la medic..ca e o problema cam grava ..Vad ca mai jos deja spun ca e TBC..Nu prea stiu multe decat ca poate fi grav sau chiar fatal.

| Snejok a răspuns:

Trebuie cit mai repede sa consulti medicul. Aceasta cred eu ca poate fi turbeculoza, numai nu te speria

| piciux23 a răspuns:

Du-te repede la medic, ce naiba mai astepti?