| Abcd111 a întrebat:

Buna, a folosit cineva clotrimazol ovule? Mie mi le-a prescris medicul, dar după ce le administrez elimin cam 80-90% din pastila nedizolvata a doua zi. Eu consider ca am introdus-o corect, poate fi oare și pentru ca am făcut spălături cu bicarbonat? A mai pățit cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Elimini pastila nedizolvata fiindca nu faci ce trebuie, dupa introducerea ei in vagin.
Pastila se introduce in vagin SEARA la culcare, dupa care nu mai ai voie sa te dai jos din pat si nici sa stai in fund, ca pastila sa ramana in vaginul tau adanc in vagin si sa aiba timp sa se dizolve, circuland prin tot vaginul in timpul nosptii, cat tu te intorci in pat, cand dormi.

Eliminand pastila nedizolvata inseamna ca nu ti-ai rezolvat candida, deci tratamentul trebuie repetat, dar de data asta cu maxima seriozitate.

| Annasicamy a răspuns:

Nu mai știu sigur daca am avut aceleași sau altceva asemănător..nu am pățit sa nu se topească, știu că trebuie introduse mai adânc și atunci când te bagi seara in pat că sa nu te mai ridici, nu cred că ar avea ceva bicarbonatul.