| 562 a întrebat:

Buna,a folosit cineva crema Retin-A? Eu m-am dat cu ea ieri,si azi,dar am auzit ca efectele sunt inrosirea pielii,cojirea pielii, senzatia de arsura etc.Eu nu simt nimic si nu mi se intampla nimic din toate acestea.Asta ionseamna ca, crema nu isi face efectul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hygeia a răspuns:

Eu am folosit-o 2 ani de zile. Este o crema foarte buna, dar trebuie sa te inarmezi cu rabdare. Efectele cremei nu se vad de pe o zi pe alta, doar dupa 6 -7 saptamani incep sa se vada. Deci stai linistita, isi face efectul!
Nu e obligatoriu sa ai toate aceste efecte adverse... spre exemplu mie doar mi s-a cojit putin pielea. Este important sa nu aplici o cantitate mare pe piele, ci doar cantitatea minima suficienta pentru a acoperi suprafata.

1 răspuns:
| Empathizer a răspuns:

Acelea enumerate de tine sunt efecte adverse. Ele nu se manifesta la toata lumea care foloseste produsul. Nu inseamna ca, daca la tine nu apar efecte adverse, produsul nu are efect terapeutic. Ai motive sa fii multumita.