| nicoleta01 a întrebat:

Cum impiedicam cojirea pielii dupa expunerea la soare?

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu ar trebui sa o impiedici.ci sa o accelerezi! asa iti trece!
... uite un leac babesc. care merge :.te ungi cu putin iaurt rece.si astepti cateva minute!
.sau cumpara niste aloe vera si da-te cu ea

| bianca9422 a răspuns:

Cojirea 100% nu ai cum sa o impiedici
pana la urma "te prajesti" este un proces normal

dar daca aplici crema solara cu factor de protectie mare va fi mai ok

o vara placuta sa ai!

| MeGhosta a răspuns:

Este o crema chinezeasca [la farmacie] intr-o cutiuta mica si rotunda rosie. Eu aia o folosesc... Oricum, iaurtul nu ajuta la nimic.

| dGeorge_7363 a răspuns:

Incearca cu o crema hidratanta, sa folosesti o solutie buna cand stai la plaja