| gege12321v a întrebat:

Buna, a luat cineva pastilele memo+? Sunt bune pentru a mă ajuta să rețin mai ușor pentru un test?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Am uitat... sad

| Adry05 a răspuns:

De reținut n-aș zice că ajută dar eu mai luam în sesiune pentru concentrare pe timp mai îndelungat și mă ajutau să obosesc mai greu și să mă concentrez mai mult timp fără pauză

| RAY a răspuns:

Cum ar putea creierul tau sa retina informatia in lipsa repetiti ma intreb eu,pe bune cum,sunt curios,informatia creaza noi legaturi neuronale,in lipsa repetiti,intelegeri nu se poate asa ceva simplu, nu exista usor, nimic nu e usor in viata,nici imposibl, totul cere vointa, ambitie, un mod inteligent de a invata, cunoasterea trebuie sa fie o placere, sa iti placa, sa iubesti stiinta ca pe mama ta, existenta noastra trebuie sa fie cunoasterea

| Donsavas a răspuns:

Nu,nu te ajuta. Sunt facute doar sa faca banii altii.

| RobertMoon a răspuns:

Sunt slabe rau, daca te uiti pe ingrediente cafeina e singurul ingredient care iti da un mic focus mental pentru ca asta e rolul ei, apoi gasim Ginko Biloba intr-o cantitate foarte mica (20mg)...E slab rau, e mai mult placebo si trebuie sa iei cateva zile inainte de test, nu te gandi ca daca iei o pastila gata ai lectia in cap.
Daca vrei ceva bun pentru memorie iti recomand Memo Rise de la Solaray, tot asa luat cu cateva zile bune inainte de test.

| adryang78 a răspuns:

Pentru asta îți recomand o cură de lecitină + spirulină.