| Ireveelant a întrebat:

Memo+ ma ajuta la invatat?
Daca nu, cum as putea sa invat mai usor si sa retin mai bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Da,ajuta dar trebuie sa pui si tu mana sa inveti.happy Insa ceva mult mai bun si eficient lecitina, tot pentru memorie, concentrare, creier.Mie mi-a recomandat-o farmacista si e super buna.happy Succes

| Crisu a răspuns:

Am luat eu si Memo+ si Bilomag si nu am simtit nicio diferenta. Dupa parere mea, cheia spre a invata ceva, este intelegerea. Consider ca odata ce intelegi ceea ce ai de invatat, iti e mult mai usor. La mine, cel putin, asa functioneaza.

| Ireveelant explică (pentru Crisu):

Pai un coleg doar 10 lua la teste, i se spunea ''copiatorul''
Si l-am intrebat cum invata asa, si a zis ca foloseste Memo+ si as vrea sa incerc dar mna.

| Crisu a răspuns (pentru Ireveelant):

Poate ca are el capacitatea de a memora. Nu e musai sa fie efectul pastilelor.

| xRoGo a răspuns:

O prietena de a mea inainte de a invata mananca ciocolata si zice ca tine minte foarte bine. Incearca!