| Mădă0611 a întrebat:

A scapat cineva de unghia incarnata fara sa mearga la doctor? Mie mi-e scarba si frica sa merg la spital, frica de de microorganismele de acolo, infectii. Am tot taiat din unghie, nu m-a mai durut, dar vad ca tot asa creste. Stau mult in picioare, si incaltamintea mi-o iau cu jumate de numar mai mare, dar degeaba, ca mi se umfla degetele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Buna! Eu am scăpat recent, începuse să se agraveze, dar m-am dat cu niste exoderil picături și slava Domnului de atunci nu am mai avut probleme.Incearca și tu.Succes!

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Multumesc pentru fundiță. Doream sa iti mai spun ca iti poți lua și niste plasturi de la farmacie să îți pui pe deget ca să nu îți intre praf.

| Mădă0611 explică (pentru Floreenofficial):

Doar la plimbare cu catelusii nu port sosete, in rest port tot timpul, si cand dorm, unele curate, cu care nu cobor din pat.