| Bogdan_9316 a întrebat:

Am o problema la unghia mare de la piciorul drept. Acum 2 -3 zile m-am lovit la deget din greseala m-am lovit de boldura... Ma durut tare. Si apoi mi s-a crapat un pic unghia. Si am taiat-o si acum ma doare lateral unghia.
Vreau sa spun daca ar fi sa fie o unghie incarnata, ce-ti face la spital?
Vreau raspunsuri cei care au patit asa ceva.
Adica meri la spital si te pune pe un scaun si apoi? Sau te pune pe o tabla de fier?

Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Asteapta sa iti treaca durerea de la lovitura... apoi vezi cum va evolua situatia!

| RAY a răspuns:

Nu trebia sa o tai, acum astepta sa se vindece nu ai incotro

| pisicutzamik a răspuns:

Buna te duci la spital doar daca tia ramas vreun colt din unghie in carne, la spital te baga in sala de operatie si iti taie unghia in viu fara anestezie, eu am patit-o am stat 2 zile in spital si o saptamana acasa in care nu aveam voie sa-mi pun piciorul jos am stat bandajata sa nu intre praf ca era vara

| Bogdan_9316 explică (pentru pisicutzamik):

Tu esti nebuna? Stii macar ce vorbesti? Cum sa-ti taie pe viu? Din cate am mai auzit se foloseste si anestezia!

| pisicutzamik a răspuns (pentru Bogdan_9316):

laughing da stiu ce vorbesc ca mi s-a intampla si mie in vara mi-a taiat unghia in viu fara nici o anestezie, mi-a facut decat un algocalmin(injectie) am crezut ca aia este anestezia dar am simtit totul, nu sunt nebuna eu am povestit ce mi s-a intamplat mie

| Dariuspeerta a răspuns:

Asteapta sa se vindece, dar daca vezi ca se inrautateste du-te la spital