| anonim_4396 a întrebat:

Buna, cum pot scapa de semnele de pe picioare? Este din cauza ca de la piscaturile de țânțari m-am scărpinat foarte mult pana mi-am facut un fel de rani si mi-au apărut coji, dupa ce am observat ca acele coji se vad foarte urat mi le-am rupt crezand ca o sa arate mai bine si mi-au ramas semne pe picioare. Daca nu exista nici o metoda prin care sa fac acele semne sa dispara cam in cat timp o sa dispară singure de la sine? Nu stiu ce sa fac, va rog dati-mi sfaturi

8 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Cum au dat de tine țânțarii? laughing
Dacă nu mai stai seara pe afară, dacă nu te mai scaripi și lași picioarele să se vindece, o să îți dispară și semnele. În cât timp? 9 zile, 4 ore, 3 minute, 11 secunde! Serios! Nu poți întreba așa ceva. Vindecarea nu e aceași pentru toți oamenii. Unii se vindecă mai repede, alții mai încet.
Ai putea merge și la farmacie să ceri ceva spray pentru țânțari, să te faci pe piele.

| Dariamariasjmj a răspuns (pentru ancaval):

Țânțari sunt și ziua laughing

| ancaval a răspuns (pentru Dariamariasjmj):

La tine, la mine nu sunt, dacă tot ești așa amuzată.

| Dariamariasjmj a răspuns (pentru ancaval):

Peste tot sunt țânțari și ziua laughing

| VI3 a răspuns (pentru Dariamariasjmj):

Poate se bronzează ziua și de asta o ocolesc țânțari laughing. Țânțari sunt atrași de culoare pielii noastre, nu de sângele nostru. Poate este de culoare, cine știe laughing.

| Dariamariasjmj a răspuns (pentru VI3):

Stii ca țânțarul tigru asiatic este și la noi, nu?

| VI3 a răspuns (pentru Dariamariasjmj):

Știu, dar nu cred că e o problema pentru mine astalaughing. Eu sunt în Germaniawinking, iar aici nu știu dacă este, dar nici nu mă interesează.

| Bruno92 a răspuns:

Cu laserul daca sunt cicatrici, dar cred ca o sa se vindece fara urme lasate.