| Catalina_Geanina_1997 a întrebat:

Buna acum 2 ani am facut o mare prostie...m-am da cu bicul si acum a o mustata cam mare eramputin mai mica aveam 10 ani si nu stiam ce se poater intampla.
Intrebarea mea este ce as putea sa fac sa-mi dispara?
Sa astept poate o sa-mi cada ea singura sau sa ma epilez tot timpul.
Va rog sa ma ajutati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iulian922 a răspuns:

Date cu o crema speciala. Intinde crema pe mustata, lasa 3 minute si dupa da cu un bat pe mustata si iti dispare.

| Catalina_Geanina_1997 explică (pentru Iulian922):

Imi dispare pentru totdeauna?

| Catalina_Geanina_1997 explică (pentru Iulian922):

Iulia imi va disparea pentru totdeauna sau temporar pana creste alta.

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

E o cremă epilatoare specială pentru aşa ceva.Baftă!

| ellutza a răspuns:

Crema epilatoare fie ea si pentru fata nu este o solutie definitiva. Actioneaza la fel ca lama. Daca este un defect vizibil discuta cu mama ta si mergeti la un salon unde au aparat IPL si se rezolva in cateva sedinte, chiar daca costa putin mai scump, este o rezolvare. Nu este vina ta ca ai o pilozitate mai excesiva, este ceva ereditar probabil tata e mai "paros". Discuta cu mama ta cel mai bine si pana va hoatarati la o epilare definitiva incearca cu pudra decoloranta sub supravegherea unui adult sa nu faci asta singura pentru ca poti sa-ti provoci arsuri. Si apropo de funda, e mediocru raspunsul "premiat" de tine. Bafta

| Rony23 a răspuns:

Epilare definitiva, consulta un dermatolog, ca asa din sfaturi nu faci nimic

| AllForOneAndOneForAll a răspuns:

du-te la un salon si epileazo sau cumparati ceara