| Justmeale2345 a întrebat:

Sunt fata, si ca orice fata (sau om ) am par facial, dar doar o mica mustata. Deja incepe sa creasca si sa se faca destul de vizibila, insa imi e frica sa incep sa ma epilez in zona asta, iar cu lama nu vreau sa o dau jos. Ce as putea sa fac ca sa nu ma doara si sa o fac sa dispara?

3 răspunsuri:
| Vanishgold a răspuns:

Ceara! Doare, dar te scapa repede si daca tragi cum trebuie nici nu simti durerea asa puternica. Nu folosi nimic altceva pentru zona aia!

| samuelrockwer a răspuns:

Buna! Uite nu stiu solutii ca sa nu te doara, dar cel mai bine vorbeste cu Mama ta despre asta, sa nu-ti fie rusine, si ea a fost de varsta ta si va sti destul de bine cum este si iti va cumpara ea ceva ca sa scapi de mustata aia!winking, eu ti-as recomanda "Benzile cu ceara "

| Ahrixxxx a răspuns:

Sa nu te doara, nu prea ai cum decat cu metodele inovate din ziua de azi, prin saloane de lux.
Incearca benzile cu ceara, sunt cele mai eficiente pentru parul din zona aia.
Si daca vrei durere 0, crema depilatoare dar nu recomand deloc, mai bine suporti durerea. E o diferenta foarte mica intre crema si lama iar pe langa asta poti avea si efecte nedorite daca ai pielea sensibila.