| stangaionut a întrebat:

Buna acum 2 saptamani miercuri am facut operatie de chist si ailaltaieri am fost sa-mi scoata atele de acolo si vreau sa stiu cand am voie sa merg la scaldat la strand?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Nu ai voie să te duci acum pentru că se va infecta operația și se va ajunge la complicații majore,alte operații.
Trebuie să mai aștepți câteva săptămâni, chiar luni.
Cere sfatul medicului unde te-au operat, el îți va spune clar și răspicat.

Numai bine!
Sănătate!

1 răspuns:
| marcela290 a răspuns:

Nu ai voie sa te duci acum la strand deoarece operatia se poate infecta sau altceva. normal este sa mai astepti cateva saptamani pentru a reduce riscul unui accident sau al unei infectii