| Laviiniia a întrebat:

Acum 3 saptamani mi-am facut un pearcing (septum pearcing) la salon. Nu stiu sigur daca instrumentele au fost dezinfectate. Exista sanse sa ma fi infectat cu hiv sau hepatita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Exista acest risc, e drept, e cam mititel! Ma gandesc ca cei de acolo folosesc intrumental de unica folosinta sau le dezinfecteza! Daca e un salan mai acatanai, mai renumit ma gandesc ca nu!

5 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Exista si riscul asta. Instrumentele trebuie dezinfectate sau sa fie de unica folosinta.

| Moryami a răspuns:

HIV -_- wtf, ala se ia doar prin transmitere sexuala laughing

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Moryami):

Eronat! HIV se trasmine si prin sangele infectat!
Documenteza-te cand nu esti sigur, nu mai da informati cu privire la sanatate. http://www.sfatulmedicului.ro/hiv

| Liviu a răspuns (pentru Moryami):

Te poti sinucide te rog? Sau mai bine, nu te reproduce kiss 'dau eu bani de baloane la tine' laughing

| Moryami a răspuns (pentru Liviu):

Iesi acase nene happy