| CleverBoy11 a întrebat:

Acum 4 luni am avut o operatie de osteomielita condrocostala. Afectiune consta in fracturarea unui cartilaj costal. As vrea sa ma reapuc de sala acum, dupa 4 luni de odihna totala. Este suficient timpul de asteptare sau ar mai trebui sa astept? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| clau44 a răspuns:

Inainte consulta un medic, sa vada in ce stadiu este acel cartilaj costal. Se va vedea printr-o radiografie sau RMN. Medicul va decide dupa rezultatul radiografiei sau RMN-ului.