| Swagmotherfuckers a întrebat:

as vrea sa ma reapuc de sala, am mai facut vreo 3-4 luni, si as vrea sa-mi spuneti ce ar trebui sa iau, vreau sa precizez ca am 1.90 inal, 19 ani si am mai luat creatina,ce.i drept m-a ajutat foarte mult in forta,acum am un pic de burta da totusi unii muschi sau mentinut(biceps, triceps, inclusiv spatele) nu am mai facut de vreo 5 luni,si as vrea sa incep din nou si sa ma tin de ea serios, ce sfaturi imi dati, aaa da si un site pentru ceva treninguri laughing). multumesc anticipat(funda).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FaraNumePls a răspuns:

Salutare, pentru început trebuie ca si somnul să fie unul bun de maxim 8 ore și stingerea să fie la ora 10 si ora treziri 8.
După trebuie să ai o alimentație corectă (fructe, legume, cereale, salate, multă apa...). Deci nu trebuie să exagerezi cu mâncarea dar trebuie să respecți orele meselor.
Exercițiile cu siguranță ști cum să le faci happy
Si treningwinking, merg cele de la magazinele în care se afla lucruri sportive.
Sper ca ți-am fost de ajutor.
Succes!

| Swagmotherfuckers explică (pentru FaraNumePls):

Ce suplimente mi-ai recomanda?

| FaraNumePls a răspuns (pentru Swagmotherfuckers):

Http://www.pronutrition.ro/creatine-pura-creapure/
Cred că este unul dintre cele mai bune, dar dacă nu îți convine prețul pot să îți recomand altceva :)

| Swagmotherfuckers explică (pentru FaraNumePls):

Multumesc mult!

5 răspunsuri:
| Swagmotherfuckers explică:

Am uitat sa specific greutatea(95kg)

| Swagmotherfuckers explică:

Am uitat sa precizez greutatea- 95 kg.