| lacilaci19 a întrebat:

Buna acum 4 zile m-am epilat pe picioare cu bigul si acum mi-au iesit ceva puncte rosi pe picior si cand ma iau frigurile ma doare rau ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| andre999 a răspuns:

Te-ai iritat. Apropo de ce te-ai epilat pe picoare? esti baiat nu? Epilarea este necesara la fete deoarece el reprezinta armonia senzualitatea Yinul existential. la barbati este necesara in unele zone pentru sanatate. Dar pe picioare? traim intr-o lume care se efemineaza uitam yangul.

| T30D0RA a răspuns:

Te-ai DEPILAT, nu te-ai EPILAT! Cand te epilezi firele se iau de la radacina si bigul nu face asa ceva.

| Dominicc a răspuns:

Esti femeie?

| Cryzy a răspuns:

Alea sunt un fel de cosuri. Ti-au crescut firele de par sub cosurile alea din cauza ca te-ai dat cu bigul. Dar esti baiat de ce te epilezi pe picioare? Oricum, daca ai un motiv intemeiat si trebuie neaparat iti recomand cremele epilatoare.

| judgement a răspuns:

Se numeste iritatie, data viitoare iti recomand sa iti cumperi o crema epilatoare, este mult mai practica si nici nu mai apar puncte rosii... o sa dispara, asa ca stai linistit...

asta pe pretu pe care il platesti... acum stii ce simte o femeie cand se face frumoasa (in viteza) pentru noi "porcii" big grin

| zuzzzuuu a răspuns:

Te-ai iritat... data viitoare foloseste o crema depilatoare. Lasa bigu'!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ai grija sa te dezinfectezi cu alcool de fiecare data, dupa epilat.
Nu-ti mai da cu lama pe piciare. Epileaza-te cu ceara, la un salon de cosmetica, e cel mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti pui cu putin dpirt di apoi dupa jumatate de ora sa te dai cu crema de coacaze apoi dupa 15 minute sa tepui in apa calada pa succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du te la salon si fa te cu ceara sau acasa...

| niko_3882 a răspuns:

Pai esti baiat ceva normal la tine.alea apar la orc daca se epileaza cu un big sau o lama. un fat.stai cuminte nu ti se potrv asa cevabig grin