| shadowgay a întrebat:

Buna TPU uite m-am epilat dar mi-au iesit niste puncte rosi si ma mananca ra tare ce poate fi sad

Răspuns Câştigător
| PinkIceCream5 a răspuns:

Heiii,nu te ingrijoara, asta este o simpla iritatie care apare la majoritatea fetelor depinde de cât de sensibilă este pielea ta... Vor dispărea in câteva zile, da' pentru a evita acest lucru' sa nu îți mai apară din nou atunci când te epilezi cel mai bine ar fi sa te duci la farmacie sau supermarket (Mega-Image, Carrefour, Real etc.) si sa îți iei o crema după epilare scrie pe ea si este foarte buna ^^

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Punctele rosii apar in locul de unde s-a smuls firul de par.Este prima data cand te-ai epilat.Te-ai speriat.Va trece.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi o iritatie sau o infectie. Mergi la doctor. Pe aici nu sunt doctori. Risti sa patesti ceva cu sfaturi idioate.

| Jipa95 a răspuns:

Poate fi o iritatie, nu te teme iti va trece curand happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E doar o iritatie...pana maine nu mai ai nimic

| Happyjump a răspuns:

Iritatie

| ThatsTheSpirit a răspuns:

Cel mai probabil ai doar o piele mai sensibilă şi te-ai iritat, şi eu păţesc. Îţi va trece în câteva ore, maxim o zi.

| Alexia26 a răspuns:

O alergie.

| adriandibosfcdb123 a răspuns:

E o iritatie dar trece

| AssaSinNKidD a răspuns:

Heii :*.Nu te speria poate fi o alergie dar daca te dai cu crema iti va trece. Te duci la farmacie si ceri crema pentru alergii si ii explici.

Ai doar pielea foarte sensibila. Poate din cauza ca te-a iritat.

Sper ca te-am ajutat. Funda? :*

| AntoniaHetfield63 a răspuns:

Daca sunt puncte rosii ft mici (cam cat o alunita) o sa-ti treaca in cateva zile....si mie mi se face asa, e natural, nu te speria, dupa parerea mea happy

| anonymdeanonym a răspuns:

Dupa ce te epilezi ti se face o iritatie dispare in cateva zile

| Florentina_Berrak_1976 a răspuns:

Buna,
Uite sunt multe lucruri, primul ar fi ca poate esti alergica, al doilea ar fi, poate crema nu este buna dar depinde unde ai aplica-o

| elikiss a răspuns:

Ai facut o iritatie.Ar fi bine sa folosesti o crema de galbenele. Sper ca te-am ajutat.