| Andreea193839y a întrebat:

Buna, trebuie sa imi vina menstruația, am 2 zile întârziere și azi m-am epilat pe picioare cu ceara și mi-au ieșit niște puncte roșii probabil m-am iritat. Oare este din cauza ca sunt inainte de menstruație pana acum nu pățeam asta?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o treaba epilarea cu menstruatia!

Cu ce anume te-ai epilat: ceara calda sau crema epilatoare?

| Andreea193839y explică (pentru Violleta2022):

Ceara calda

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreea193839y):

Foarte ciudat, chiar nu mi s-a intamplat niciodata asta.

Tine sub observatie iritatia aia si vezi daca nu dispar in 2-3 zile, mergi la medicul de familie, sa nu fie ceva contagios (pojarel, varsta de vant etc).

| Andreea193839y explică (pentru Violleta2022):

Mie imi spusese doamna unde ma epilez ca inainte și după menstruație pielea este mai sensibilă, dar am fost nevoită sa ma epilez. Probabil din cauza asta mi au apărut acele puncte

| Mitzupitzu a răspuns:

Esti insarcinata. Tot relatii pasagere ai? Nu mai bea.