| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva luni, sora mea a murit, fiind bolnava de cancer. A avut dureri inainte sa moara, iar acum o visez foarte urat. Imi spune ca ii e rau, ca se pregateste sa moara. Nu stiu ce sa fac ca sa nu o mai visez asa. Ce imi recomandati sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! Te inteleg nu este deloc ușor, o visezi intrucit te gindesti la ea, saraca a plecat prea repede, ce varsta avea ea? Si unde era localizat cancerul? Roaga te mult lui Dumnezeu inainte de culcare, numai el te poate ajuta, sanatate multă. Tu ce varsta ai?

| RAY a răspuns:

Visele nu pot fi controlate voluntar sa stii, se stie ca somnul tarziu declanșează coșmaruri, unele alimente bogate in zahar, plimbate mai mult, poate ai si o stare depresiva e si normal, ar fi sa mergi sa ai parte de o hipnoza prin care sa isi fie accesat subconstientul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are nevoie sărăcuța de multe rugaciuni.Toti o sa murim-acum sau un pic mai tarziu si depinde de pregatirea sufleteasca sa fim bine in vesnicie.

| DonGiani a răspuns:

Imi pare rau pentru sora ta. Dumnezeu sa o ierte sad Roaga-te la Dumnezeu și o sa fie bine.

| alin131 a răspuns:

Aprinde-i o lumanare la biserica.

| Sarina a răspuns:

Eu zic totusi sa ii faci un praznic in memoria ei si sa dai de. pomana.
Si sa mergi la un.preot sa te citeasca asa nu mai visezi urat

| kj20 a răspuns:

Du-te la un psiholog! Știu că nu vrei asta, dar este cea mai bună opțiune.