| Muraaa a întrebat:

De cateva zile visez foarte urat. Visez accidente, cu oameni morti sau care trebuie sa moara. In una din zilele trecute am visat niste colegi foarte urat. Eram eu cu iei 3..in fine si partea urata a fost ca unul dintre iei a fost calcat de o masina pe picioare, iar ceilanti 2 s-au impuscat. Stiu suna ciudat. SI alt vis la fel de urat era ca am intrat la un magazin din spatele blocului meu si cand am iesit din magazin se petrecuse la fel, un accident cu un tir si o masina. Toti oamenii care erau in masina au murit arsi. Nu prea au legatura. Nu ma sperie faptul ca visez asa urat, dar nu stiu cauza. Nu ma joc jocuri cu impuscaturi sau chestii din astea. Ma poate ajuta cineva cu un raspuns? Multumesc!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate in realitate ti-e frica de accidente in rest sunt doar niste vise urate, nu te poti lua dupa ele

| oBuburuză a răspuns:

Uite intr-un vis se inseamna moartea :
- lină - terminarea unui ciclu sau a unei etape, ducerea la bun sfârşit a unor situaţii, fără piedici şi fără peripeţii, cursul normal al evenimenmtelor;
- violentă - final brusc, turnură neaşteptată a evenimentelor; vezi şi modul de moarte- sufocare, înec, accident etc.;
- moartea cuiva drag sau apropiat - teama de abandon, sentimente de frustrare, frică de singurătate sau de marginalizare, lipsa de ocrotire;
- moartea cuiva necunoscut - nevoia unui nou început, continuarea ciclului firesc al vieţii- final, început, iar final, iar început;
- moartea unei persoane importante - schimbări într-un domeniu de prima importantă în viaţă individului, pe care pune cel mai mare preţ, finalizare cu urmări deosebite sau cu aprecieri;
- moartea ta - teama de a nu putea duce la sfârşit o acţiune, teama de a-ţi asuma unele acţiuni personale, teama de urmări ale unor decizii, noi oportunităţi, noi orizonturi ce pot apărea, nevoia de a renunţa la o anumită atitudine ce nu se mai dovedeşte a fi eficientă;
Un mic sfat, vorbeste cu mama ta ea va sti ce e mai bine pentru tine.

| Ama00 a răspuns:

Ai vazut filme recent? De cele mai multe ori de la asta e. Nu te speria, nu cred sa fie ceva rau. Sunt doar niste vise. Nu te apuca sa cauti semnificatia lor pe net sau alte tampenii ca multe din ele nu sunt adevarate. Spune rugaciunea inainte de culcare, si o sa iti fie mai bine.

| Muraaa explică (pentru Ama00):

Nu, nu am vazut. Si nu ma speria faptul ca visez astfel de lucruri, dar nu stiu de ce le visez. Daca ii intreb pe parinti sau oameni din astea mai mari imi spun ca o sa se schimbe vremea happy. Multumesc ca mi-ai raspuns happy

| Ama00 a răspuns (pentru Muraaa):

laughing ca o sa se schimbe vremea? Nu stiu, posibil. e putin aiureahee hee Nu esti singurul care viseaza tot felul de lucruri si nu stie de ce. Daca spui o rugaciune inainte de culcare iti garantez ca nu o sa mai ai astfel de vise.