| bla45 a întrebat:

acum cateva luniam fost la doctorul ginecolog pentru o scurgere albicioasa. acesta doar s-a uitat la el mi-a dat capsule vaginale moi, o crema gynozol si un irigator. dupa terminarea tratamentul la cateva zile aceasta problema a reaparut. am citit pe net daca aceasta problema apare imediat dp terminarea tratamentului poate fi hiv. sunt foarte speriata mentionez ca scurgerile sunt albe, cremoase si la exteriorul vaginul am o bubita alba! e posibil sa fie hiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Apeleaza la un alt specialist in ginecologie---aici, pe site, poti primi doar pareri, presupuneri nicidecum un diagnostic! O presupunere ar fi ca, acea "bubita alba", sa fie un condilom ca expresie a infectiei cu virusul HPV( vezi aici cum arata o condilomatoza : http://www.ginecologie.ro/Default.aspx?&boliid=49&id=286&tabid=143) iar scurgerile pot fi o recidiva a candidozei vaginale din anumite motive( http://www.medcenter.ro/......genitala/)
Asa ca, singura solutie este sa mergi la medic! Numai bine!

| onasis1961 a răspuns:

Nu te teme! Daca erai infestata ci HIV, doctorul ginecolog (chiar daca avea cea mai mica suspiciune)Te trimetea urgent sa-ti faci testul.Multa Sanatate!

| CCarmencita a răspuns:

Pentru linistea ta, mergi si fa-ti testul HIV, rezultatul se da pe loc.
Este posibil sa ai o ciuperca... mergi si fa-ti analiza secretiei vaginale. Incearca la Institutul Cantacuzino, nu costa mult si ai garantia unui rezultat real.

| white_2190 a răspuns:

Poti schimba medicul...si poate te va lamuri. explica-i temerile tale.sau pana atunci poti face un test hiv daca tu crezi ca ai fi infectata.succes si multa sanatate

Răspuns utilizator avertizat