| Lory37 a întrebat:

Buna seara. Scurgerile vaginale care pe chilot se vad gălbui dar când curg sunt mai albe, usor cremoase fără miros pot indica o infecție?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine programeaza te la ginecolog lasa sfaturile de pe TPU, părerologiilaughing

| zilog a răspuns:

Da

| Andreeamist a răspuns:

Scurgerile vaginale sunt normale si fac parte din ciclul menstrual. Textura si culoarea acestora se schimba in functie de faza ciclului. Acestea pot fi mai abundente sau cum ai spus tu, cremoase, in timpul ovulatiei. Daca nu are miros intepator si nu este insotita de alte simptome precum febra, dureri pelvine, dureri in timpul urinarii sau mancarimi, sunt sanse destul de mici sa reprezinte o infectie.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andreeamist):

Stii ce inseamna mist in limba Germană?