| anonim_4396 a întrebat:

acum cateva zile am venit de la mare si ca de obicei mi s-a inrosit fata dar in special nasul.a inceput sa se decojeasca avand un strat foarte gros.ieri m-am apucat sa dezlipesc acea pielita iar astazi m-am trezit cu o pata rosie pe nas care ma ustura:-s.este cumva permanenta? sau va trece cu timpul? cand stau mult la soare mi se intampla des sa ma inrosesc la fata, dar niciodata asa rau!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SSScr a răspuns:

Nu este permanenta, o sa-ti treaca, asa mi s-a intamplat acum 3 zile.

| AnaMaria777 a răspuns:

Va trece cu timpul... Ce trebuie sa faci data viitoare e sa folosesti o crema de soare cu protectie mai mare si poate dupa ce vii de la plaja sa folosesti o crema AFTER SUN. Sper ca am fost de ajutor!