| imStorm3r a întrebat:

Acum ceva timp eram cu bunica in camera ca locuiesc momentan doar cu ea. Si ea ia multe medicamente.
Si fiecare are o sticla de apa in camera lui.
Am baut niste apa din stica ei si nu sunt sigur dar am un fel de senzatie de parca "ar fi fost niste particule/praf de medicament in apa".
Mi-e putin rau la stomac si cred ca simt in gura gust de medicament... sad
Ea ia medicamente pentru parkinson.
Deci este posibil prin faptul ca am baut apa de la ea sa fi luat cumva si eu putin de medicament? crying
Va rog eu mult cer seriozitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iAMVi a răspuns:

Unii iau un pumn de pastile ca sa se omoare si nu reusesc si tu dintr-o gura de apa, gata.
Tine minte, un studiu a aratat ca omul este tentat sa spuna ca are x boala foar pentru ca asa crede el, spre exemplu daca unu iti spune, "cand ai paduchi, te mananca capul" parca deja incepe sa te manance capul. Acele medicamente nu sunt otravuri, sunt pentru om, nu-ti mai inchipui simptome. big grin

6 răspunsuri:
| iSwag a răspuns:

Incearca sa bei cat mai multa apa. Nu sunt sigur ca patesti ceva. Nu sunt sigur, nu sunt medic.

| angelcore a răspuns:

Calmeaza-te, chiar daca ar fi fost medicament pe sticla, nu o sa ti se intample nimic. Esti ok, doar exagerezi.

| anaaandr17 a răspuns:

Nu mai bine o intrebi?

| imStorm3r explică (pentru anaaandr17):

La ora asta nu ii pasa de nimic. Ma ignora... Si mama care e plecata in Angia nu raspunde.

| Woosprit a răspuns:

In cel mai rau caz, te tratezi de parkinson-ul care nu il ai.

Acum serios, ai baut o gura de apa, orice medicament ar fi, stai calm ca nu te omoara si nici nu ajungi la spital de la o doza asa de mica.

| imStorm3r explică:

Ma gandesc sa imi bag degetele pe gat ca sa vomit... zic ca e cea mai buna alegere ca sa ma asigur...