| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Nu stiu ce sa mai fac. cred ca a trecut aproape o luna de cand am mereu senzatia ca o sa vomit, insa nu imi vine direct ..adica ma chinuie mereu senzatia asta si cateodata chiar vomit. Am fost la medicul de familie ..la spital internata o zi (unde mi s-au luat si probe din gat), si nu a rezolvat nimeni nimic. Prima oara mi s-a spus ca am sinuzita, apoi gastrita, apoi nu stiu ce in gat (iritatie) de la gastrita. Aproape in fiecare dimineata ( se intampla rar sa fie o dimineata in care sa nu imi fie rau ) Spre exemplu azi de dimineata nu am mai avut starile alea asa de rau, m-am simtit un pic rau dar dupa m-am culcat la loc.iar ma trezeam, iar adormeam. Alte dati nici nu puteam sa stau in pat ..ieseam pe afara la aer cu speranta ca o sa treaca. Ultima oara cand am fost la medicul de familie mi-a spus ca s-ar putea sa fie si de la stres. Pana si acum in timpul zilei imi vine sa vomit si ma simt rau, parca am ceva mereu in gat si ma face sa vomit, nu stiu sigur acum daca vine de la stomac. Iau medicamente pentru stomac de ceva vreme; deja am inceput sa ma constip de la ele. La spital mi-au facut analizele de sange de 2 ori si nu s-a gasit nimic ciudat. Parintii imi spun ca s-ar putea sa fie de la sucuri. Recunosc inainte beam cam mult suc gen cola sprite, fanta ..etc. Mai mult decat cele sanatoase, naturale. Asa ca m-am oprit si nu am mai baut suc de o luna, am baut numai natural ..de portocale, si tot imi e rau dimineata. E cea mai naspa senzatie posibila vreodata, sa precizez si ca imi vine saliva multa in gura, si imi vine sa o scuip cateodata. Va rog nu stiu ce sa mai fac sad.ce s-ar putea sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Alexadesliu a răspuns:

Esti insarcinata!

| Fintommi a răspuns (pentru Alexadesliu):

Esti tu prost...da. o sa fiu o viitoare fecioara Maria, insarcinata cu nimeni si virgina si o sa il nasc pe Jesus 2... omg. -.-