| anonim_4396 a întrebat:

Bună, acum cîteva zile am avut un coș și eu l-am strîns și astfel mi-a rămas o urmă sau mai bine zis o cicatrice. Ce să fac să dispară mai repede?
P.S-este mare și roșie și se observă foarte mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MentalHolocaust a răspuns:

Pai da-te cu alifie si o sa iti streaca cel mai probabil dar daca se agreaveaza ar trebui sa te duci la dermato.

| KeepCalmAndHaveAHoliday a răspuns:

1. Pune un cub de gheata (sau 2, 3) pe el.
2. Pune niște miere.