| Maney31 a întrebat:

Buna, m-am turtit la degetul de la mana, dupa care am fost la spital, mi-au scos unghia si m-au cusut, sunt fire ce se absorb, cam in cate zile dispar? Dar unghia, cand o sa creasca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Demidol a răspuns:

Nu stiu in cate zile se resorb firele. Dar sigur nu in 1-2. Cam doua saptamani mi se pare. Insa unghia va creste sigur in 6 luni sau mai mult, depinde cat au scos din ea. Dar tu acolo vei avea mereu o zona mai sensibila pe care trebuie sa o protejezi pana creste total unghia.