| numiPASA a întrebat:

Ieri mi-am pus perce in spranceana
Daca dau cu spirt pe langa pierce si il misc ca sa intre inanutru presupun ca nu o sa se intample nimic
Mai am un pierce am facut asa si nu s-a intamplat nimic
dar totusi...si pote ceva sfaturi de ingrijire si cam in cat timp se vindeca rana?
si gaura mi-am facut-o singur... da totul sterilhappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| PopaMihai a răspuns:

Dai cu spirt ca sa nu se infecteze, o sa se vindece in vreo 4-5 zile, poate mai repede dar trebuie sa ai grija sa nu pui mana murdar cat timp e rana, sa tot da cu spirt ca e foarte bine. funda?