| anonim_4396 a întrebat:

Buna acum o luna o persoana mi-a bagat din greseala creionul in ochi si a ramas o urma am fost la oftalmolog si mi-a spus ca mi-a ramas varful mic de la creion si ca poate sa il scoata prin un fel de operatie stiti cumva cum se face aceasta operatie sau ce ar putea sa imi faca vreau pareri va rog seriozitate ofer funda P. S. nu ma doare nici nu simt varful de creion dar imi e foarte frica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sa nu iti fie frica.Si eu am avut ceva in ochi si mi-a pus niste picaturi, nu am simtit nimic.Fii curajoasa.

| ElenaGilb3rt a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat ceva de genu'. Cu un fir de par dar nu stiu de ce trebuia sa faca asa-zisa operatie. Mie mi-a pus o masca pe fata numai ca sa ma adoarma si ca sa nu simt cum umbla ca sa-l scoata. Banuiesc ca si la tine va fi la fel. Sper ca ti-am fost de ajutor si apropo eu zic sa nu-ti mai fie frica ca putea sa fie mai rau de atawinking

| ramoyoopisicel a răspuns:

Sincer nu stiu ce operatie ar putea fi, dar trebuie sa invingi frica si sa te duci pentru ca ar putea avea urmari grave daca nu il scoti cat de repede sad