| bernylory a întrebat:

Adresez o intrebare mamicilor care au nascut anul acesta, eu am nascut pe 6 mai si in maternitate s-a administrat doar vaccinul pentru hepatita b, cel pentru tbc[bcg]nu s-a facut.Stie cineva ce se mai aude despre acest vaccin? cand apare? IMI doresc f mult sa-mi imunizez copilul si deocamdata nu se mai discuta nimic, bacilul care da tbc, este f periculos mai ales ca in urma cu cativa ani am avut o ruda cu asa ceva si inca imi mai este teama pentru copilul meu, cand vine acea ruda in vizita ...nu ii pot interzice sa se apropie de copil[s-ar supara imiediat]si astfel stau cu tema in suflet.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De luna viitoare se vor vaccina din nou copiii. A cumparat ministerul 1 milion de doze.Intra pe www.ms.ro si vezi.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa ti-l procuri din strainatate.