| Cristinacrs16 a întrebat:

Buna, ajutați-ma pls. De un an de zile ma confrunt cu o problema, adică nu știu ce am. Sunt umflata și rosie pe buzele vaginului sa zic așa și ma mănâncă extrem de rău, uneori da o senzație de arsura ceva. Ce credeți ca e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai aceasta problema de atata timp si nu ai fost la un consult?
Mergi la medic, cine crezi ca poate sti pe aici?

| mihai69 a răspuns:

E o infecție.
Mergi la medic!
PS: nu vaginul are buze, ci vulva!

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Trebuie sa ajungi la ginecolog.
Pana atunci, bea jumătate lingurița de bicarbonat cu o cana de apa pe zi pentru doua saptamani, unguent Nidoflor si de la farmacia veterinara Asocilin unguent.
Fara bauturi acidulate si condimente prea multe.
Multa sanatate,

| MrAM a răspuns:

De un an de zile?

| Korkodeln a răspuns:

Viata nu asa de roza atunci cand ai o candidoza!, cum au zis si altii, e infecie (probabil micotica), fugi la doctor, nu amana, ca daca se extinde o sa suferi cu adevarat si poate ramaii cu sechele, Doamne pazeste.