| Rockzstar a întrebat:

Bună, ajutați-ma va rog, am luat nexium de dimineață pe la 10 înainte sa mănânc, după ce am mancat am mai stat puțin și am luat debridat, iar după ceva timp am luat motilium, paracetamol și pastila pentru anemie și ar mai trebui sa iau pe la 22 debridat iar și pastilele le-am luat la jumătate de ora sau o ora distanta, are ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mihaelaaella a răspuns:

Daca medicul ți-a prescris sa le iei într-un anumit mod îți sugerez sa le iei așa cum a zis
Daca nu, n-are relevanta la ce distanta de timp le iei, ele își fac efectul oricum, până la urmă ora este doar pentru a ne ghida in timp