| Nanami利 a întrebat:

Cred ca am facut o alergie si de aseara mi-au aparut blande micute pe umeri, si trebuia sa ma scarpin.Azi dimineata mi-a aparut si pe gat si din nou trebuie sa ma scarpin, si mi-a mai aparut si pe spatelaughing Cu ce ar trebui sa dau ca sa scap de ele?(si nu spuneti sa merg la doctor pentru ca e sambata si nu lucreaza) Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Exista, in farmacii, creme pe baza de mentol care calmeaza doar mancarimea. Terapia orala cu antihistaminice pentru tratamentul urticariei acute o poate recomanda doar medicul. Daca, pana ajungi la medic, incep sa se umfle pleoapele, buzele, limba, cheama se urgenta o ambulanta ---urticaria este grava cu pericol de sufocare.

| Antonicuta4 a răspuns:

Pai du-te la o farmacie iar cand ajungi acolo spune-le ca vrei ceva pentru mancarimi o sa iti dea o crema sau un unguent date cu ce ti-au dat pana in ziua in care se intoarce doctoral.

Funda?