| XXXMony a întrebat:

alaltaieri m-am lovit la un deget de la mana si imi e umflat,e rosu, vanat toate culorilelaughing si ma doare. Ar putea fi o entorsa sau ceva de genu? Plz help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Este luxat.
Clafen crema este pentru cea ce ai tu.
Degetul tau isi revine daca nu il mai lovesti si il dai cu clafen.Dar sa il ti la cald!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Proabil ai spart vreo vena.il poti indoi?

| 123lalala a răspuns:

Poate e o simpla lovitura! ..nu trebuie sa te alarmezi ...totusi ar fi bine sa ceri ajutorul unui medic sau a unui farmacist

| Simona8807 a răspuns:

Du-te cat mai repede la spital, nu mai sta asa! :O

| CameliaS a răspuns:

Bună! Nu este bine să ceri ajutorul în astfel de situații pe internet. De cele mai multe ori, diagnosticul pe care ți-l pun alte persoane fără a știi situația exactă, poate fi greșit și acest lucru poate avea urmări grave. Cel mai bine, din punctul meu de vedere, este să te duci la spital și să vezi ce ai pățit. Medicul știe exact cum să te trateze. Vei vedea că totul va fi bine! O seară plăcută.

| AndreiAFT9 a răspuns:

Nu are cum sa fie entorsa pune-ti degetul intr-o compresa cu apa rece timp de 30-40 minute sau de preferat daca ai biter suedez... Dar entorsa nu are cum sa fie tongue