| AlexxSDC a întrebat:

HELP! Am o problema! m-am lovit la degetul din mijloc al mainii si mi s-a umflat putin iar la mijlocul degetului in palma imi este putin vanat(daca apas acolo ma doare sau daca ma incord) Ce as putea sa fac? Imi trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Pune comprese cu apa rece si pe vanataie poti sa te ungi cu un unguent cu heparina-hepathrombin de 3 ori pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca de la lovitura sa fie vinat si sa te doara. Va trece. Pune comprese si nu forta degetul (nu te mai incorda).