| anonim_4396 a întrebat:

Buna all
Am 14 ani si am pielea alba si vreau sa o am mai inchisa la culoare. Mi-am luat mai demult autobronzant de la avon asa:http://www.google.ro/......tp?/imgres r:1, s:0
Inca nu m-am dat cu autobronzatul pentru ca am vrut sa stiu daca mi se poate intampla ceva.Am pielea foarte alba si mi-e sensibila.Ati mai folosit careva dintre voi autobronzantul acesta?:)
La mod de folosire scrie:se curata pielea si se exfoleaza.Adica,trebuie sa ma dau cu crema de corp inainte?
Cat ar trebui sa pun si cat sa il tin, si la ce intervale de zile sa ma dau cu el?
Multumesc, dau fundita :)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ramonna18 a răspuns:

Se exfolieaza* inseamna ca trebuie sa aplici un exfoliant (usor daca ai pielea sensibila) pe corp. Sunt produse speciale pe care le gasesti si la avonhappy daca totusi nu vrei sa folosesti exfoliant (eu am folosit autobronzant si nu am exfoliat pielea) poti sa pui in cada sare de baie si sa stai cam jumatate de ora in apa dupa care treci cu un burete mai aspru peste piele fara sa apesi si e okwinking. Ai grija cand aplici autobronzantul : sa nu pui mult, sa l intinzi bine ( lasa urme daca nu), sa lasi sa intre in piele putin, sa nu ti pui imediat haine de culoare deschisa si sa nu uiti sa te speli pe maini!(trebuie sa aplici in mai multe zile si risti sa ai palmele negre)! Succesbig grin