| Heartless a întrebat:

Buna all

Am 14 ani si am pielea alba si vreau sa o am mai inchisa la culoare. Mi-am luat mai demult autobronzant de la avon asa:http://www.google.ro/imgres?imgurl=http://www. avon-shop. ro/images/large/avon_sun_magic_tan_lotiune_autobronzanta _pentru_pielea_deschisa_medie.jpg&imgrefurl=http://www. a von-shop.ro/brosura-avon/lotiune-autobronzanta-pentru-pi elea-deschisamedie-pi-3287.html&usg=__qo6KEVN3QzQGU84dDe LmoJnCuwQ=&h=500&w=474&sz=90&hl=ro&start=0&sig2=DNdh47dL chowgEuGxTpWPw&zoom=1&tbnid=1LdBBcOxU1IEUM:&tbnh=132&tbn w=119&ei=7KqUTar7O4bEsgaQvqy4CA&prev=/images%3Fq%3Dmagic al%2Btan%2Bsun%2B%252B%2Bavon%26um%3D1%26hl%3Dro%26sa%3D N%26biw%3D1366%26bih%3D371%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact =hc&vpx=270&vpy=32&dur=599&hovh=231&hovw=219&tx=179&ty=1 56&oei=7KqUTar7O4bEsgaQvqy4CA&page=1&ndsp=17&ved=1t:429, r:1, s:0

Inca nu m-am dat cu autobronzatul pentru ca am vrut sa stiu daca mi se poate intampla ceva.Am pielea foarte alba si mi-e sensibila.Ati mai folosit careva dintre voi autobronzantul acesta?:)

Cat ar trebui sa pun si cat sa il tin, si la ce intervale de zile sa ma dau cu el?

Multumesc, dau fundita :)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bobby_7474 a răspuns:

Nu cred ca este un remediu,autobronzantul,pentru ca ramine pe haine,si se duce repede si ramii cu pete,insa consumul de morcovi in situatia ta este mai indicata,morcovi cruzi, sau suc de morcovi zilnic, te va ajuta sa primesti pigment in piele si sa te bronzezi usor si natural