| LostInSoul a întrebat:

Buna all! Am fost diagnosticata cu scorioza lombara si mi s-a spus ca am 2 inele in partea de jos a coloanei strambe si ca ar trebui sa fac o rezonanta magnetica, stie cineva in ce consta si daca e nevoie sa te dezbraci?:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andrey23 a răspuns:

O sa fi trecuta printr-un aparat si o sa ti se scaneze zona in care este problema (gen scanner numai ca la o scara mult mai mare). de dezbracat o sa te dezbraci pentru ca nu ai voie cu chestii metalice pe tine, o sa ti se dea ei un halat special. in rest nimic special happy